Jdi na obsah Jdi na menu
 


Slovo k Šenovu

2. 12. 2007

  Slovo k Šenovu. 

Obrazek

   Šenovská radnice                                            Foto: M. Pastrňák v r. 2008  

 Václavovice na severu sousedí s Šenovem, bylo tomu tak vždy a  vždy tomu tak také bude, ať již byl Šenov vesnicí, či jako nyní, městem. Pro Václavovice byl Šenov  vždy  jakousi tou „vesničkou střediskovou“.

„Pro václavovické občany jsou v Šenově „udělány“ různé úřady, také obchody, benzínová pumpa, jsou tam také doktoři, spořitelna, Tipsport a středisková pošta.“ Dlouhou dobu chodili lidé z Václavovic do Šenova na vlak a do kostela.

 Hlavně však, téměř všichni rodáci z Václavovic docházeli do Šenova na druhý stupeň základní školy. Zde začali utvářet své názory svými prvními vlastními pohledy na svět – „začali brát rozum.“ 

 Šenov je rozlohou i počtem obyvatel asi třikrát větší než Václavovice. Má bohatou a zajímavou historii, vždy tu žili zajímaví lidé. Pro mě a věřím, že také pro značný počet václavovičáků je Šenov místem kde se cítí být doma, téměř jako ve Václavovicích..

 Vždy mě přitahovala historie Šenova, spojená se zaniklým zámkem obestřeným tajemstvími, jenž je možné řešit a objasňovat, krásným kostelem a pověstmi o tajných chodbách a majitelích šenovského panství, kteří také dlouhodobě vlastnili Václavovice.

 Na těchto stránkách chci prezentovat také několik „obrazů“ z historie Šenova.  

Milan Pastrňák      

Obrazek

"Šenovské Hradčany" --  Chrám Prozředtelnosti Boží v popředí s dálnicí,

snad symbolizuje současnost Šenova.              Foto: M.Pastrňák v r. 2007

 

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář